Értem A weboldalon cookie-kat (sütiket) használunk, amik segítenek minket a lehető legjobb szolgáltatások nyújtásában. Weboldalunk további használatával jóváhagyod, hogy cookie-kat használjunk.
Előzetes időpontegyeztetéssel
3300 Eger, Bajcsy-Zs. u. 17, 1.em.
06202119523   06202853692  
eger[k]bonusnyelviskola.hu
Előzetes időpontegyeztetéssel

Mi is az a Bonus Flexi módszer?

2020-01-24
Mit is jelent pontosan a differenciált oktatási módszer a gyakorlatban a Bonus Flexi nyelvtanfolyamokon a Bonus Nyelviskola Egernél?


Miért előnyösebb ez az oktatási módszer számodra, mint a régi hagyományos “poroszos” frontális módszer?

Differenciált oktatási módszer Ez olyan különlegesen hangzik, de pontosan mit is takar ez a megnevezés? A differencia szó szótári jelentése: különbség. Csakúgy, mint mi emberek: különbözőek vagyunk, így a nyelviskolák is különböznek. Mindenki a maga módszerét stílusát választja. Ám ugye te is elismered, a Bonus Flexi megnevezés kíváncsiságot váltott ki benned…

Mit is takar ez a Bonus Flexi? Mondja már el végre valaki, mit neveznek különbségnek a Bonus Nyelviskolában és miért fontos ez nekem. Nos, kedves tanulni vágyó, eláruljuk neked. Biztosan te is tapasztaltad már, hogy bekerültél egy osztályba vagy egy csoportba, ahol az óra menete a klasszikus „poroszos” közoktatásbeli módszerrel történt. Ez miért jelenthet akadályt az előrehaladásban?

Gyakran előfordul, hogy egy-egy tanuló gyorsabban, vagy éppen lassabb tempóban halad az órán. A megoldás szerinted mi lehet? Lassítson az a diák, akinek gyors a felfogása, vagy a lassabb diák próbálja meg felvenni a ritmust és haladjon a saját tempója ellen? Adott egy 100 órás nyelvtanfolyam és be kell időre fejezni a könyvet. Ez stresszt okoz mindkét esetben és így könnyen leblokkolja magát a tanuló. De ki akar stresszelve tanulni? Versenyezni meg minek, ez most nem az a körülmény, versengünk eleget a hétköznapokban.

Akkor mi lehet a megoldás? Nyelviskolánk által kifejlesztett és 10 éve tesztelt és sikeres oktatási módszer, melyben minden tanulót csoporton belül is egyénként kezelünk, figyelembe vesszük és személyre szabjuk a tematikáját, szókincs anyagát, nyelvtani rendszerezését, igényét, tanulási képességét és haladási tempóját, fentartva a motivációját.

Miért? Miben más a stílus, az óra menete és a nyelvtanulási haladás módszere?
Képzeld el a helyet, a csoportot, ahol a saját tempódban haladhatsz, ahol akkor jársz az órákra, amikor a Te időd engedi, hiszen annyi élethelyzet van… Vannak sokan, akik többműszakos munkarendben dolgoznak, de a Bonus Flexinél az órák is rugalmasak. És ezért nem kell magántanári óradíjat fizetve és a rugalmasságért cserébe nem tanulószoba szolgáltatást kapsz, hanem valódi élménypedagógiát, szituációs gyakorlatokat, rengeteg kommunikációs gyakorlást.

Van egy rendszer, egy haladási anyag, ami szintekre van bontva és te eszerint haladsz, a saját tempódhoz igazítva. Természetesen megfelelő tanári mentorálással.És akkor kezded amikor csak akarod. Jól hangzik, ugye? De mi ebben a pláne?

Miért is kell ez neked? Mi az előnye, és miért is kellene talán neked is a Bonus módszert választanod?
Képzeletben tovább megyünk: a csoporton belül különböző képességű tanulók vannak, Te akarva akaratlanul is tanulsz a másiktól, aki magasabb nyelvtani szinten van, hisz a tudatalattid mindent elraktároz. Ám ezen kívül a tanár is bevon bárkit, aki nyitott - a szintek és a falak így maguktól lebomlanak. Te bátran kérdezhetsz és figyelheted azokat a tanulókat, akik épp kommunikálnak, önálló témakifejtést végeznek annak ellenére is, hogyha te épp kezdőbb szinten vagy. Így olyan kifejezéseket és nyelvtant sajátítasz el, amire máshol még sok sok órát várnod kellene. Nálunk anyanyelvi környezetet biztosítva ragadni fognak rád a nyelvtani egységek és a kifejezések.

Mit ad ez neked és miben segíthet? Nos, újrakezdőbb szinten te máris gyakorlatban hallod a nyelvet, közben jegyzetelsz, új szavakat írsz ki, és amikor újabb nyelvtani részt tanul a magasabb szinten levő diák, te azt azonnal elsajátítod. Fordítva is igaz: aki magasabb szinten van, az ismételheti mindazt, amit a kezdőbb vesz, hisz az ismétlés mindenkinek mindig csak jót tesz. Sok minden letisztulhat, és ami szintén fontos a nyelvtanulásnál, lépcsőket és szinteket ugorhatsz rövid idő alatt. Nem kell senkire sem várnod, amíg az adott diák az anyagot felfogja, nem kell stresszelni magad azért, amit a másik már tud, de te még nem teljesen érted azt. El fogsz jutni oda. Ráadásul sokkal gyorsabban, mintha meg kellene várnod a csoporttársakat, hogy megértsék.

Nem kell attól tartanod, hogy az órákról lemaradsz, és attól sem, hogy valaki majd kinevet téged. Egységben az erő szokták mondani, akik nálunk tanulnak nem magányos farkasok, hanem hisznek a közösség támogató erejében. A Bonus Flexi a Te idődhöz és a Te tempódhoz van mérve, hiszen a mai rugalmas világban nehogy a nyelvtanulás gátoljon meg téged a célod elérésében! Keresd meg inkább a legközelebbi várost, ahol a Bonus Nyelviskolába beléphetsz és ezt a fantasztikus tanulási módszert elsajátíthatod. Időt és pénzt spórounk Neked, ami szintén nem mellékes ma már...

Vedd hát kezedbe a sorsod, vegyél fel minket a bakancslistádraés pipáld ki a magabiztos nyelvtudást rekord idő alatt!
Velünk a nyelvtudásod garantáltan turbó sebességgel fog fejlődni!

Jelentkezz itt ingyenes tudásfelmérésre, képzési tanácsadásra és tesztelj le minket egy tanórán kockázatmentesen:
https://eger.bonusnyelviskola.hu/ingyenes-kepzesi-tanacsadas

Kövess minket
Facebookon

Iratkozz fel hírlevelünkre!

Fel