Értem A weboldalon cookie-kat (sütiket) használunk, amik segítenek minket a lehető legjobb szolgáltatások nyújtásában. Weboldalunk további használatával jóváhagyod, hogy cookie-kat használjunk.
Előzetes időpontegyeztetéssel
3300 Eger, Bajcsy-Zs. u. 17, 1.em.
06202119523   06202853692  
eger[k]bonusnyelviskola.hu
Előzetes időpontegyeztetéssel

Minél kisebb csoportban tanulok, nekem annál jobb. Igaz ez?

2020-01-29Minél kisebb csoportban tanulok, nekem annál jobb. Igaz ez?

Nem! Ez egy óriási tévedés. Elmagyarázzuk miért!


Láttatok már igazi indián táncot?
Képzeljétek el, egy nagy körben indiánok táncolnak, sok - sok hullahopp-karikával a kezükön. Miért hozható összefüggésbe az indián tánc a tanulással? Mert van tőlük mit tanulnunk. Sok-sok kör, sok diák egy nagy csoportban. A körök az egységet jelképezik, minél többen vannak a csapatban, annál erősebbek és verhetetlenek. Tanulhatunk az indiánoktól.

Miért is gondoljátok, hogy a kiscsoportos oktatás előrébb visz titeket? Ki mondta ezt? Alá van támasztva? Több a sikeres nyelvvizsgázó, ha abban méritek a tudást? Netán többen külföldön sikeresebbek lettek, mivel talán kiscsoportban tanultak? Igen, valószínűleg sokakban az a kép él, hogy kiscsoportban több figyelmet kap a tanuló, hiszen kevesebben vannak, többet kommunikálhatnak, nagyobb a magánszféra és meghittebb a tanulás.

Mindez szép és jó és akár igaz is lehet. Elfelejtünk egy tényezőt csupán: azt, hogy minden egyén más és más. Ebből eredően az egyéniség határoz meg sok mindent, így a tanulást is.

Lehetünk mi kiscsoportban, ha egy diák viszi a prímet, mert Ő vagányabb, bátrabb, mint Te, esetleg kicsit többet tud nálad, és így Te inkább háttérben érezheted magad. Mondhatjuk úgyis, hogy kiszorít téged. Bár kiscsoportban vagy, kényelmetlenül érezheted magad emiatt. Ezzel szemben létezik a nagycsoport, amiről nem túl pozitív a véleményetek. Próbáltátok már nagyobb csoportban a tanulást, vagy csak szóbeszédből hallottátok?Nagycsoportban úgy vélhetitek, nem jut rátok kellő idő, nem tudtok megnyilvánulni, esetleg nem figyelnek arra, ti mit szeretnétek. Most térjünk vissza írásunk legelejére, ahol az indiánok erejéről és az egységükről szóltunk. A nagycsoporthoz, ahol több színes egyéniség megfordulhat, mindenki hoz magával valamit, amit egymással tanulás közben megoszthat. A tudás, a tapasztalat, a sokszínűség, különböző vélemények, mind-mind kölcsönhatással vannak egymásra. Ha úgy véled, túl sok ott a résztvevő, gyorsabban telik az idő, ne feledd el a következőket:
Hisz minden mindennel összefügg, a tanulás és a nyelv, mint a kommunikáció eszköze is a szívekhez ér el, új kapukat nyit bennetek. Miért is félnétek? Miért is korlátoznátok le magatokat kicsi körrel, ha lehet nagy játszótéren is tanulnotok? Nem kell a szűk hely, hogy a horizont mögé lássatok; magatokba mélyre ássatok és a kincset, a megszerzett tudást onnan a mélyről a felszínre hozzátok. Mindenkiben ott rejlik a kincs, csak épp a nagycsoportban egymásból ezt még jobban ki tudjátok hozni.

Ti még mindig vártok? Vagy már a Bonus Nyelviskola felé elindultatok?

Jelentkezz itt ingyenes tudásfelmérésre, képzési tanácsadásra és tesztelj le minket egy tanórán kockázatmentesen:
https://eger.bonusnyelviskola.hu/ingyenes-kepzesi-tanacsadasKövess minket
Facebookon

Iratkozz fel hírlevelünkre!

Fel