Értem A weboldalon cookie-kat (sütiket) használunk, amik segítenek minket a lehető legjobb szolgáltatások nyújtásában. Weboldalunk további használatával jóváhagyod, hogy cookie-kat használjunk.
Előzetes időpontegyeztetéssel
3300 Eger, Bajcsy-Zs. u. 17, 1.em.
06202119523   06202853692  
eger[k]bonusnyelviskola.hu
Előzetes időpontegyeztetéssel

Nyelvvizsga vs. Állás

Nyelvvizsga vs. Állás

Miben különböznek a nyelvtanulási módszerek, ha más a cél?

(olvasási idő: 4 perc)
Amikor rászánod magad, hogy nekiállj nyelvet tanulni; a legelső kérdés, amivel találkozol, az az, hogy mi a célod?
Persze, tudom: az, hogy megtanulj az adott nyelven.
De az, hogy te külföldre költözöl, vagy nyelvvizsgázni indulsz, a munkahelyeden szeretnéd bebiztosítani a hatékony kommunikációt a külföldi partnerekkel, vagy egy konkrétan kiszemelt állásinterjúhoz feltétel a nyelvtudás, mind-mind meghatározóak a módszereket és körülményeket illetően.
Mivel legtöbbször a nyelvvizsga, illetve az állásinterjú/munkahelyi szituációk témaköre fordul elő nálunk, így ebben a cikkben ezt a két helyzetet hasonlítjuk össze.
Szakmai segítséget Micsik Rita angoltanárnőtől kaptam.
Hogyan néz ki a nyelvvizsga felkészülés folyamata?
A nyelvvizsgára való felkészülés lényegében annyit jelent, hogy miután kiválasztod a képességeidnek megfelelő nyelvvizsgatípus, elkezded gyakorolni az adott nyelvvizsga típusfeladatait.
Ez azzal jár, hogy tájékozottnak kell lenned az adott nyelvvizsga minden témakörében, hogy mind a szóbeli mind pedig az írásbeli feladatokban jól teljesíts.Ezért sem szoktuk javasolni a felsőfokú nyelvvizsgát adott életkor alatt, mert a sikeres vizsgához szükséges széleskörű tájékozottság politikai, vagy egyéb fajsúlyos témákban nem biztos, hogy a jelentkező rendelkezésére áll.
Megközelítőleg 15-25 témakör található meg a nyelvvizsgákon attól függően, hogy melyik típust választod.
Persze ahány típusú nyelvvizsga van, annyiféle felkészülési módot kíván, így törekedj arra, hogy a számodra legelőnyösebb fajtát válaszd.
Amikor egy nyelvvizsgára készülsz, nem egy, hanem négy készségen kell dolgoznod, ami egy nagyon komplex feladat.
Hiszen mindegyik készségből (sőt, ha kétnyelvű vizsgára mész, akkor a négy készséghez társul egy ötödik) el kell érned egy minimumszintet ahhoz, hogy „kikiálthassák” a sikeres nyelvvizsgádat.Mi a helyzet az állásinterjúval, vagy a munkacélú nyelvtanulással?
Amikor egy állásinterjúra készülsz fel, nem szükséges az, hogy sok témakörben tájékozott legyél, hiszen a leendő munkaadód azt nézi, hogy az adott nyelven mennyire kommunikálsz hatékonyan.
A mérvadó szempont számára inkább az, hogy mennyire vagy magabiztos az idegen nyelv használata közben.
Egy állásinterjún nincs megadva százalékos limit, hogy mennyit kell elérned ahhoz, hogy átmenj a “teszten”, egyszerűen csak meg kell győznöd a munkaadódat, hogy magabiztos és élesben bevethető nyelvtudás a tarsolyodban van, és nem félsz használni :)Ehhez elengedhetetlen, hogy az adott terület szókincsében otthonosan mozogj, illetve hogy az alapvető nyelvtani szerkezetek helyes és folyékony használata se okozzon problémát.
Hiszen ha olyan munkára pályázol, amely során használnod kell az idegen nyelvtudásodat, alapvető, hogy szinte gondolkodás nélkül meg tudj szólalni és bátran ki tudj állni több ember elé.Ez magyarul is kihívás (gondolj arra, mennyien rettegnek a nyilvános beszédtől), hát még egy olyan nyelvi közegben, ami nem velünk született.
Annyira letaglózó és megsemmisítő tud az lenni, ha egy szakmailag briliáns elme a nyelvtudás hiánya miatt sül fel élesben, legyen szó tárgyalásról, prezentációról vagy üzleti vacsoráról!
A valóságban is előforduló munkahelyi szituációk lemodellezésével, a szakszókincs elsajátításával és a folyékony és spontán beszéd gyakorlásával töredék idő alatt fel tudsz készülni a sikeres állásinterjúra!
Ha további hatékony módszereket, illetve tippeket, trükköket keresel, akkor ne is lépj tovább!
Iratkozz fel hírlevelünkre, hogy mindehhez INGYENESEN hozzájuthass a Bonus Akadémia Tudástárából, és további sikerre vivő nyelvoktató anyagokat küldhessünk neked!


Kövess minket
Facebookon

Iratkozz fel hírlevelünkre!

Fel